Voorbereidingen woningbouw in Tweebosbuurt in Rotterdam

10 December 2025, 15:59 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
LMO FOTO
Bouwpercelen P en Q.

Ondanks de kink in de kabel met een stukje grond wat nog in particuliere handen is, vinden er toch voorbereidingen plaats op de braakliggende stukken grond (P en Q) rond de Tweebosstraat en Hilledijk in Rotterdam-Zuid voor de start van de woningbouw. Bouwfirma Van Wijnen heeft er al een aantal bouwketen staan. De betreffende stukken grond zijn reeds geëgaliseerd. De beeldbepalende gevels van de panden op de Hilledijk 183 en 185 (huis van overleden actievoerster Grarda Pelger, zie foto) worden behouden. Dat heeft de gemeenteraad besloten. Ze komen in de nieuwe gevellijn van het nieuwbouwblok aan de Hilledijk. 

Tekst gaat onder foto verder

Ook het hoekblokje aan de Putselaan van nummer 5 tot en met nummer 15, Hilledijk 247 en Tweebosstraat 122 blijft. Het blokje wordt gerenoveerd. Een blok in de Tweebosstraat staat er nog steeds, met een van de vijf woningen bewoond. De gemeente is in overleg met de bewoners. In het aangekondigde bouwplan Tweebosbuurt staan bestemde bouwlocaties Q en U genoemd. Hef Wonen gaat hier nieuwbouw realiseren.

Een aantal belendende panden (11 in totaal) daar is behouden en gerenoveerd. De particuliere panden op de hoek van Riebeekstraat/Tweebosstraat blijven ook behouden. Hef Wonen start eind 2025 met de bouw van de woningen. Het grootste deel zijn zogenaamde "middenhuur" woningen. Er komen ook 40 sociale huurappartementen voor ouderen. Een aantal delen binnen het plan Tweebosbuurt zijn reeds gerealiseerd, onder meer het flatgebouw de Roseknoop en het wooncomplex Koer. Andere onderdelen van het nieuwbouwproject zijn nog in de planning en moeten nog definitief worden vastgelegd in een bestemmingsplan.